RETRO Sport & WellnessRETRO Sport & Wellness /

logo retro night run
logo retro night run
recepcia@retrosport.sk
(+421) 917 700 900
Po-Pia: 06:00 - 21:00
So-Ne: 08:00 - 21:00

SM systém skupinové cvičenie

SM-systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, cialis vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničky a rovnomerným rozložením pohybu sa predchádza aj zvýšenému opotrebeniu kĺbov.
Metóda SM-systém sa vyvíja viac ako 30 rokov. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. Cvičenie má tiež veľký význam pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov (bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nohy a nožná klenba). Je vhodné pre všetkých od 5 do 100 rokov.
Cvičenie je určené taktiež:
– v prípade prevencie alebo pre regeneráciu chrbtice pri sedavom zamestnaní, nesprávnom držaní tela alebo jednostrannej záťaži pri práci, či športe bez ťažšej degenerácie chrbtice
– pri liečbe skoliózy u detí v školskom veku je vhodné začať s deťmi cvičiť už pri prvých prejavoch bolestí, príp. degenerácií chrbtice.
– pri liečbe skoliózy (bez ohľadu na vek pacienta)

SM – systém je veľmi vhodné aj pre tehotné ženy a ženy po pôrode. Tým, že spevňuje svaly panvového dna, umožňuje ľahší pôrod a chráni pred možnými problémami s únikom moču po narodení dieťatka. Zároveň prekrvuje celú oblasť panvového dna, čo prináša optimálne vyživovanie plodu počas jeho rastu v maminom brušku.
V prípade liečby ťažšieho poškodenia chrbtice

Lekcie budú prebiehať každý pondelok a stredu s trénerkou Mgr.Danielou Kmekovou od 17:30.